Geografia do opanowania w klasie szóstej

Geografia do opanowania w klasie szóstej

Klasa szósta to już ponad połowa szkoły podstawowej. Właściwie, to pozostały jedynie trzy lata do tego, aby ukończyć pierwszy etap nauki, przenosząc się już do szkoły średniej. Zanim do tego dojdzie, trzeba jeszcze opanować wiedzę z tych trzech klas, od 6 do 8. Czego można się spodziewać? Na pewno spotkania z geografią. Przedmiotem bardzo ciekawym, który może wzbudzić zainteresowanie światem wśród młodych uczniów. Kto wie, może ktoś w przyszłości, dzięki temu będzie chciał zostać podróżnikiem? Zanim to, przyda się podręcznik do geografii klasa 6, a także zeszyty ćwiczeń, które pomogą utrwalić omawianą wiedzę.

Planeta Nowa. Klasa 6. Zeszyt ćwiczeń do geografii.

Kamila Skomoroko opracowała zeszyt ćwiczeń, który jest zgodny z podręcznikiem, obowiązującym w tej klasie. Tak, podręcznik jest ważny, ale tylko dzięki rozwiązywaniu poszczególnych zadań można sprawdzić, czy treść omawiana podczas lekcji, została w prawidłowy sposób zrozumiana. W szczególności, jeżeli na lekcji omawiane są ruchy Ziemi. Na czym one dokładnie polegają? Czym są współrzędne geograficzne? Jak można je obliczać? Warto sprawdzić, rozwiązując zadania, jakie znaleźć można w środku tego zeszytu ćwiczeń. W środku znaleźć można liczne kody QR, które odsyłają do różnych zadań multimedialnych w internecie.

Geografia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 6

Autorami tego zeszytu ćwiczeń są Mariola Borzyńska, Małgorzata Smoręda i Izabela Szewczyk. Kolejna publikacja naukowa, która zasługuje na uznanie i zauważenie. Korzystać z tego zeszytu ćwiczeń będą Ci nauczyciele, którzy wybrali podręcznik znajdujący się w komplecie. Ewentualnie, uczniowie interesujący się geografią w nadmiarze, mogą samodzielnie rozwiązywać zadania znajdujące się w środku – co też może wyjść im na korzyść. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że powoli trzeba myśleć o egzaminie kończącym szkołę podstawową. Na tych testach nie brakuje zadań, które nawiązują do zagadnień, jakie były omawiane na lekcji geografii.